:: XVII TURNIEJ MINISIATKÓWKI

XVII TURNIEJ MINISIATKÓWKI DZIEWCZĄT O PUCHAR BURMISTRZA MILICZA

W dniach 6-7 marca odbył się XVII Ogólnopolski Turniej Minisiatkówki Dziewcząt o Puchar Burmistrza Gminy Milicz, organizowany przez Szkołę Podstawową nr 2 w Miliczu oraz UKS Dwójka Milicz. Turniej nie mógłby się odbyć bez wsparcia finansowego i organizacyjnego Gminy Milicz, Szkoły Podstawowej nr 2 i Szkoły Muzycznej I Stopnia w Miliczu, Banku Spółdzielczego w Miliczu, Fundacji Polska Siatkówka. To między innymi dzięki zaangażowaniu tych instytucji oraz niezmordowanych trenerów i rodziców SP2 oraz UKS Dwójka Milicz, udaje się tworzyć jedną z największych imprez siatkarskich dla dziewcząt w Polsce. Z roku na rok milicki Turniej cieszy się coraz większym powodzeniem. Ilość chętnych do udziału klubów przekracza ilość dostępnych miejsc, więc organizatorzy z ciężkim sercem muszą odmawiać nawet najlepszym zespołom w kraju - liczy się bowiem kolejność zgłoszeń, a nie ilość zdobytych medali. O randze zawodów świadczy obecność drużyn z bardzo odległych geograficznie miejsc. Co ważne - Turniej nie dostarcza wartościowych nagród ani tytułów mistrzowskich, zapewnia w zamian wysoki poziom sportowy oraz świetną atmosferę. Od siedemnastu lat receptura sukcesu zawodów sprawdza się w mieście, które postawiło na siatkówkę.

Głównym założeniem imprezy jest promocja minisiatkówki wśród dzieci i młodzieży, doskonalenie umiejętności siatkarskich, propagowanie siatkówki jako formy spędzania wolnego czasu, kierowanie zainteresowań dzieci i młodzieży na sport i kulturę fizyczną, wyzwolenie pokładów energii, przeżywanie pozytywnych emocji w ramach sportowej rywalizacji, zaszczepienie w młodych ludziach zamiłowania do uprawiania wszelkich form sportu, do zdrowego, higienicznego trybu życia przy poszanowaniu umiejętności sportowych. Celem Turnieju jest podnoszenie umiejętności w prawdziwej sportowej rywalizacji. Zawodniczki muszą zaprezentować swoje umiejętności, walczyć z szacunkiem do przeciwnika, przestrzegać zasad fair-play, radzić sobie zarówno z wygraną, jak i porażką. Chęć osiągnięcia jak najlepszych wyników ma wywołać motywację do podwyższania umiejętności na treningach. Sędziowanie w turnieju jest formą wolontariatu starszych uczniów, którzy uczą się przestrzegania zasad, uczciwej rywalizacji, samodzielnych i odpowiedzialnych decyzji.

Turniej rozgrywany był w sali gimnastycznej SP 2 na czterech równoległych boiskach oraz w hali sportowej gimnazjum w Miliczu na 7 równoległych boiskach. Mecze sędziowali uczniowie SOS-u mieszczącego się przy Gimnazjum w Miliczu, byli uczniowie z klas sportowych Dwójki. Otwarcie turnieju uświetnił występ duetu Paweł Rząsa i Marcin Szafran oraz instruktorka Zumby - Asia Ludwiczak. Nad prawidłowym przebiegiem imprezy czuwają wszyscy nauczyciele wychowania fizycznego w SP 2. Organizację Turnieju wspierają pracownicy obsługi i administracji szkoły.

Oficjalnego otwarcia Turnieju dokonała dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 i Szkoły Muzycznej I Stopnia w Miliczu Jolanta Wybierała, a podsumowania, wręczenia medali, pucharów, dyplomów i nagród dokonał: Burmistrz Gminy Milicz Piotr Lech.

Podczas uroczystości zakończenia Turnieju Burmistrzowi Piotrowi Lechowi w dowód uznania i podziękowania za wieloletnią pracę dla dobra polskiej siatkówki, w imieniu Fundacji Polska Siatkówka oraz Polskiego Związku Piłki Siatkowej, z okazji obchodów XX – lecia Minisiatkówki i przypadającego 9 marca XX-lecia UKS Dwójka Milicz, wręczono okolicznościowy medal oraz list gratulacyjny podpisany przez Prezesa Zarządu Fundacji Polska Siatkówka Pana Tadeusza Sąsarę.

WYNIKI KOŃCOWE:

Klasyfikacja końcowa klas IV