:: Wygrana Soni - Wałbrzych

Sonia Gendera wygrywa III Grand Prix Polski Młodziczek w Wałbrzychu

Niezwykle udany start odnotowała mieszkanka Milicza, aktualnie zawodniczka KU AZS UE Wrocław Sonia Gendera podczas III Grand Prix Polski Młodziczek. Wychowanka milickiego Smecza w imponującym stylu pokonała swoje konkurentki tracąc w turnieju zaledwie jednego seta i pewnie wywalczyła I miejsce w zawodach. Turniej został rozegrany w pięknej Hali Sportowej obiektu wałbrzyskiego AQUA Parku w dniach 13-15 marca. Dokładnie w tym samym miejscu, gdzie przed tygodniem odbyły się indywidualne Mistrzostwa Polski Seniorów. W turnieju głównym wystartowały 64 tenisistki z całej Polski. Rozstawiona do zawodów z numerem 1 miliczanka nie zawiodła. Pokonała osiem konkurentek i tą wygraną potwierdziła swoją dominację w kraju, sprawiając sobie wspaniały prezent urodzinowy.

W przeddzień wyjazdu na zaproszenie Burmistrza Gminy Milicz Pana Piotra Lecha Sonia uczestniczyła w spotkaniu, na którym włodarz miasta wręczył ojcu Soni umowę sponsorską. Dodatkowo Burmistrz Lech zadeklarował, że w miarę możliwości będzie wspierał milicką tenisistkę w jej wyjazdach na różnego rodzaju turnieje. Wyniki Soni docenia również Zarządu Banku Spółdzielczego w Miliczu, który od 3 lat współpracuje i wspiera milicką zawodniczkę. Szczególne podziękowania należą się Prezesowi klubu UKS „ SMECZ” Milicz Panu Andrzejowi Przybylskiemu, który mimo zmiany barw klubowych jego wychowanki, jest bardzo mocno zaangażowany w rozwój Soni.