:: III Grand Prix Polski Kadetek

Niezwykle miło będzie wspominała start w III Grand Prix Polski Kadetek (gimnazjalistki), które w dniach 20-22 marca br. odbyły się w Łaziskach Górnych. Mieszkanka Milicza Sonia Gendera aktualnie zawodniczka wrocławskiego klubu, pewnie przeszła piątkowe eliminacje, w których wystartowało 66 tenisistek, walczących o 16 miejsc.

W sobotni poranek rozpoczął się turniej główny, w którym zagrały 64 zawodniczki i 64 zawodników. Sonia trafiła do grupy K, a jej rywalkami były A. Znaczko z Trzebiatowa, którą pewnie pokonała 3:0. W drugiej odsłonie nasza reprezentantka zmierzyła się z grupową jedynką A. Pietrzak z Nowego Targu. Mimo że rywalka była faworytką tej partii, to właśnie nasza szóstoklasistka triumfowała w tym meczu. Wygrana 3:0 sprawiła, że Sonia przed ostatnim pojedynkiem była już pewna awansu. Pozostawało jedynie pytanie, z którego miejsca miliczanka awansuje do dalszej fazy zawodów. Pojedynek z M. Motyką ze Stalowej Woli nie zapowiadał dobrego zakończenia. W momencie, gdy rywalka prowadziła już 0:2, Sonia cierpliwie odrabia straty i doprowadza do wygranej 3:2. To zwycięstwo stawia młodziutką milicką zawodniczkę w komfortowej sytuacji przed dalszą fazą turnieju.

Po chwili oczekiwania, sędziowie ogłosili wynik losowania. Rywalką Soni miała być J.Więckowska z Warszawy, którą nasza tenisistka pokonała przed tygodniem podczas III GPP młodziczek w Wałbrzychu. Warszawianka żądna rewanżu postawiła naszej zawodniczce znacznie większe wymagania. Mimo to uczennica milickiej „ Dwójki” po raz kolejny wyszła obroną ręką i wygrała partię 4:2. W meczu dającym Soni awans do najlepszej ósemki jej rywalką była K. Gierach z Rawy Mazowieckiej. Dziewczynki spotkały się przed miesiącem podczas GPP juniorek w Brzegu Dolnym i tam rywalka Soni nie dała jej żadnych szans wgrywając mecz 3:0. Tym razem córka R. Gendery wspięła się na wyżyny swoich możliwości i wygrała spotkanie 4:2.

W niedzielny poranek na drodze Soni do półfinału stanęła J. Sokołowska reprezentująca klub z Łomży. Mimo prób podjęcia walki Sonia nie była w stanie sprawić kolejnej niespodzianki i uległa w tym meczu 1:4. W tej sytuacji przyszło walczyć o miejsca w przedziale 5-8. W kolejny pojedynku rywalką Soni była J. Mielnicka z Białegostoku. Mimo że rywalka objęła prowadzenie w meczu, to zawodniczka z Doliny Baryczy triumfowała w ostatecznym rozrachunku 3:1. W pojedynku o piątą pozycję przyszło zmierzyć się Soni z numerem 1 Grand Prix Polski kadetek, warszawianką A. Zakrzewską. Skazana na szybką przegraną miliczanka postawiła mocne warunki konkurentce i objęła prowadzenie w meczu 2:1. Doświadczenie i rutyna tenisistki z Mazowsza pozwoliła odrobić stratę i w końcówce wygrać cały mecz 3:2. Mimo tej przegranej nasza reprezentantka pozostawiła po sobie bardzo dobre wrażenie. A wywalczona 6 lokata i zainkasowanie sporej liczby punktów pozwoli realnie myśleć, że w nowym sezonie Sonia otrzyma limit, jaki przysługuje 16 najlepszym zawodniczkom. Wyjazd na zawody możliwy był dzięki głównym sponsorom: Prezesowi UKS Smecz Milicz Panu Andrzejowi Przybylskiemu, Burmistrzowi Gminy Milicz Panu Piotrowi Lechowi oraz Pani Prezes Banku Spółdzielczego w Miliczu Katarzynie Misiak.