:: Drużynowe Mistrzostwa Dolnego Śląska

Złoto miliczanki w Drużynowych Mistrzostwach Dolnego Śląska

Ponad sto zawodniczek i zawodników z województwa dolnośląskiego wystartowało w Drużynowych Mistrzostwach Województwa Młodziczek, Kadetek i Juniorek, które 12 marca odbyły się w milickiej hali sportowej. Tenisiści, którzy nie posiadają limitu krajowego walczyli głównie o jedno miejsce premiowane startem w Mistrzostwach Polski. Natomiast zawodniczki i zawodnicy z wspomnianymi limitami walczyli o miano najlepszej drużyny na Dolnym Śląsku.

Jako pierwszy przed rozpoczęciem Mistrzostw głos zabrał Prezes DOZTS Pan Kamil Skrzypczak, który powitał Burmistrza Gminy Milicz Piotra Lecha, po raz kolejny uczestniczącego w zawodach organizowanych w milickiej hali. Włodarz naszego miasta przywitał licznie zebranych zawodników, trenerów, rodziców i sympatyków celuloidowej piłeczki. Po czym dokonał uroczystego otwarcia, życząc sportowej rywalizacji , a najlepszym wygranych. Głos zabrał również Prezes Honorowy DOZTS Pan Zygmunt Sutkowski, który zachęcał młodzież do ciężkiej pracy i wspomniał w kilku słowach o wynikach dolnośląskich tenisistów.

Zawody rozpoczęto od najmłodszej kategorii wiekowej czyli młodziczek. I tak naprawdę to właśnie ta kategoria nas najbardziej interesowała. Już w pierwszym meczu spotkały się reprezentujące LZS ORION BRANDA Bukowice ( Pochroń Magdalena, Sarwa Anna) i faworytki turnieju KU AZS UE I Wrocław, w barwach tego klubu występuje najlepsza młodziczka w Polsce miliczanka Sonia Gendera. Oprócz Soni w składzie wystąpiły Zuzanna Gaworska i Julia Girulska. Zgodnie z oczekiwaniami tenisistki 3xG, bo tak się o nich mówi, pokonały bukowiczanki 3:0. W pojedynku półfinałowym wrocławski team zmierzył się z zawodniczkami z MKS WOLAVIA I Wołów, który również uległ podopiecznym trenera Ziemowita Bakosza 3:0. W tym momencie było jasne, że rywalkami Soni i jej koleżanek będą zawodniczki dolnobrzeskiej Rokity, w których składzie występuje druga rakieta Polski E. Kwiatkowska, M. Chrabąszcz i A. Wiśniewska.

Jako pierwsza do finałowego pojedynku podchodzi Z. Gaworska, która po dramatycznym pojedynku i bardzo dobrej grze pokonuje E. Kwiatkowską 3:2 i wyprowadza wrocławski zespół na prowadzenie. W drugiej odsłonie Sonia bez problemów pokonuje M. Chrabąszcz 3:0 i stan rywalizacji jest 2:0. W grze deblowej trener Bańkosz eksperymentuje i do pojedynku przeciwko dolnobrzeskim tenisistkom wprowadza S. Gendera i J. Girulską. Mimo że jego podopieczne przy stanie 2:1 i 10:7 mają trzy piłki meczowe, ostatecznie przegrywają to spotkanie 3:2. W tym momencie stan rywalizacji jest 2:1 dla wrocławianek. A na przeciwko siebie stają dwie najlepsze Polskie tenisistki. Trudno było przewidzieć wynik tej partii, gdyż ostanie dwa pojedynki pomiędzy Sonią , a jej konkurentką kończyły się minimalną przegraną zawodniczki z Milicza. Żądna rewanżu zawodniczka z Doliny Baryczy stawia zbyt wygórowane warunki rywalce i pewnie pokonuje konkurentkę z Brzegu Dolnego 3:0 pieczętując tym samym wygraną swojego zespołu. Na pochwałę zasługuje cały wrocławski zespół, który włożył wiele pracy i serca w to zwycięstwo. Kolejność w poszczególnych kategoriach wiekowych była następująca:
Młodziczki:
1m-ce KU AZS UE Wrocław I S. Gendera, Z. Gaworska, J. Girulska