logophoto

:: Drużynowe Mistrzostwa Dolnego Śląska

Złoto miliczanki w Drużynowych Mistrzostwach Dolnego Śląska

Ponad sto zawodniczek i zawodników z województwa dolnośląskiego wystartowało w Drużynowych Mistrzostwach Województwa Młodziczek, Kadetek i Juniorek, które 12 marca odbyły się w milickiej hali sportowej. Tenisiści, którzy nie posiadają limitu krajowego walczyli głównie o jedno miejsce premiowane startem w Mistrzostwach Polski. Natomiast zawodniczki i zawodnicy z wspomnianymi limitami walczyli o miano najlepszej drużyny na Dolnym Śląsku.

Jako pierwszy przed rozpoczęciem Mistrzostw głos zabrał Prezes DOZTS Pan Kamil Skrzypczak, który powitał Burmistrza Gminy Milicz Piotra Lecha, po raz kolejny uczestniczącego w zawodach organizowanych w milickiej hali. Włodarz naszego miasta przywitał licznie zebranych zawodników, trenerów, rodziców i sympatyków celuloidowej piłeczki. Po czym dokonał uroczystego otwarcia, życząc sportowej rywalizacji , a najlepszym wygranych. Głos zabrał również Prezes Honorowy DOZTS Pan Zygmunt Sutkowski, który zachęcał młodzież do ciężkiej pracy i wspomniał w kilku słowach o wynikach dolnośląskich tenisistów.

Zawody rozpoczęto od najmłodszej kategorii wiekowej czyli młodziczek. I tak naprawdę to właśnie ta kategoria nas najbardziej interesowała. Już w pierwszym meczu spotkały się reprezentujące LZS ORION BRANDA Bukowice ( Pochroń Magdalena, Sarwa Anna) i faworytki turnieju KU AZS UE I Wrocław, w barwach tego klubu występuje najlepsza młodziczka w Polsce miliczanka Sonia Gendera. Oprócz Soni w składzie wystąpiły Zuzanna Gaworska i Julia Girulska. Zgodnie z oczekiwaniami tenisistki 3xG, bo tak się o nich mówi, pokonały bukowiczanki 3:0. W pojedynku półfinałowym wrocławski team zmierzył się z zawodniczkami z MKS WOLAVIA I Wołów, który również uległ podopiecznym trenera Ziemowita Bakosza 3:0. W tym momencie było jasne, że rywalkami Soni i jej koleżanek będą zawodniczki dolnobrzeskiej Rokity, w których składzie występuje druga rakieta Polski E. Kwiatkowska, M. Chrabąszcz i A. Wiśniewska.

Jako pierwsza do finałowego pojedynku podchodzi Z. Gaworska, która po dramatycznym pojedynku i bardzo dobrej grze pokonuje E. Kwiatkowską 3:2 i wyprowadza wrocławski zespół na prowadzenie. W drugiej odsłonie Sonia bez problemów pokonuje M. Chrabąszcz 3:0 i stan rywalizacji jest 2:0. W grze deblowej trener Bańkosz eksperymentuje i do pojedynku przeciwko dolnobrzeskim tenisistkom wprowadza S. Gendera i J. Girulską. Mimo że jego podopieczne przy stanie 2:1 i 10:7 mają trzy piłki meczowe, ostatecznie przegrywają to spotkanie 3:2. W tym momencie stan rywalizacji jest 2:1 dla wrocławianek. A na przeciwko siebie stają dwie najlepsze Polskie tenisistki. Trudno było przewidzieć wynik tej partii, gdyż ostanie dwa pojedynki pomiędzy Sonią , a jej konkurentką kończyły się minimalną przegraną zawodniczki z Milicza. Żądna rewanżu zawodniczka z Doliny Baryczy stawia zbyt wygórowane warunki rywalce i pewnie pokonuje konkurentkę z Brzegu Dolnego 3:0 pieczętując tym samym wygraną swojego zespołu. Na pochwałę zasługuje cały wrocławski zespół, który włożył wiele pracy i serca w to zwycięstwo. Kolejność w poszczególnych kategoriach wiekowych była następująca:
Młodziczki:
1m-ce KU AZS UE Wrocław I S. Gendera, Z. Gaworska, J. Girulska
2m-ce MKS Rokita Brzeg Dolny E. Kwiatkowska, M. Chrabąszcz, A. Wiśniewska
3m-ce GLKS ORLĘTA I Krosnowice A. Satława, A. Satława, O. Sołotwińska
Młodzicy:
1m-ce TKS Granit Strzelin K. Błachuta, K. Glazowski I. Szczepankiewicz
2m-ce UKS GOKIS I Kąty Wrocławskie J. Matkowski, A. Ucherek
3m-ce UKS Żak I Gierałtowiec S. Sej, R. Butrym
Kadetki:
1m-ce KS Polkowice N. Matwiszyn, M. Bartków
2m-ceUKS Żak Gierałtowiec D. Drzyzga, W. Kochańska
Kadeci:
1m-ce KS AZS Politechnika Wrocławska M. Centner, B. Szubert
2m-ce MKS WOLAVIA Wołów D. Żródło, P. Grygiel, K. Włodarczyk
3m-ce UKS GOKIS Kąty Wrocławskie M. Kiciński, A. Poterałowicz
Juniorzy:
1m-ce KU AZS UE Wrocław: G. Błaszczyk, M. Łuczyk, M. Śliwa
2m-ce LZS Włosień: D. Trawicki, J. Reliszka, D. Trawicki
3m-ce GLKS ORLĘTA Krosnowice: D. Kwaszyński, K. Kozłowski, K. Kowalski
Juniorki:
1m-ce UKS MLKS Śnieżnik Stronie Śląskie: A. Borszowska, A. Ciura
 

Menu

SKOK

Bezpieczna szkoła

BIP

Rajd Druha Bolka

szkola na podium

FESTIWAL NIEPODLEGŁOŚCI 2019

FUNDACJA PZU

Przekaż 1 %

REKRUTACJA 2018/2019

GITARATON

akademia przyszłosci

SKO

UKEMI Judo

XIX Ogólnopolski Turniej w Piłce Siatkowej Dziewcząt "O Puchar Burmistrza Milicza"

Edukacja dla Doliny Baryczy

Szkoła Muzyczna I Stopnia - aktualności

WIARYGODNA SZKOŁA

STOWARZYSZENIE STO2

UKS "Dwójka" Milicz

Wspiera nas Gmina Milicz

Siatkarskie Ośrodki Szkolne

ŚNIADANIOWA KLASA

facebook

30-lecie SP2

FRONTER

Dolnośląska szkoła liderem ...

PCEiPP

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 2
i Szkoła Muzyczna I Stopnia
w Miliczu

ul. M.Kopernika 18
56-300 Milicz

tel. 071 38 40 183
tel. 071 38 41 792
faks 071 38 42 640
dwojka@sp2milicz.pl

Regon: 000704362
NIP 916 12 51 031