:: Stypendium 2016/2017

ZASADY PRZYZNAWANIA STYPENDIUM ABSOLWENTOM SZKÓL PODSTAWOWYCH NA TERENIE GMINY MILICZ - najważniejsze informacje

1. Stypendium przyznawane jest corocznie, za szczególne wyniki w nauce i osiągnięcia w roku poprzedzającym decyzję o przyznaniu stypendium.

2. Poprzez szczególne wyniki w nauce należy rozumieć uzyskanie średniej ocen za rok ubiegły na poziomie nie niższym od średniej 5,5 stopni z przedmiotów objętych programem nauczania.

3. Poprzez osiągnięcia należy rozumieć :

a) zajęcie pierwszego lub drugiego miejsca w konkursach lub innych formach współzawodnictwa mających zasięg powiatowy, zajęcie miejsc od 1 do 3 w konkursach lub innych formach współzawodnictwa mających zasięg wojewódzki, krajowy lub międzynarodowy organizowanych lub współorganizowanych przez :

• ośrodki metodyczne i ośrodki doskonalenia nauczycieli,
  • szkolne związki sportowe i zrzeszenia sportowe
  • kuratoria oświaty i Ministerstwo Edukacji Narodowej.

b) zajęcie miejsc od 1 do 3 w konkursach o zasięgu ogólnokrajowym mających charakter prac badawczych recenzowanych przez wyższe uczelnie.

4. Stypendia przyznawane są uczniom na okres jednego roku szkolnego, z wyłączeniem okresu ferii letnich.

5. Stypendium wypłacane jest w terminie do dziesiątego dnia miesiąca za dany miesiąc.

6. Listę uczniów, którym przyznaje się stypendium zatwierdza Zarząd Miejski w Miliczu na podstawie wniosków przedstawionych przez :

a) organizatorów konkursów, olimpiad i innych form współzawodnictwa szkolnego,

b) dyrektorów szkół,

c) zainteresowanych uczniów.

7. Decyzje o przyznaniu stypendium wręczane są na uroczystym posiedzeniu Rady Miejskiej w Miliczu, pierwszej po rozpoczęciu roku szkolnego.

:: Pliki do pobrania