:: Świat oczami młodych

Zapraszamy wszystkich uczniów w wieku od 10 lat do udziału w konkursie plastycznym „Świat oczami młodych” organizowanym przez Fundację Banku Ochrony Środowiska i Pocztę Polską. Jest to jedyna okazja do samodzielnego zaprojektowania znaczków! Projekty oraz nazwiska laureatów znajdą się na znaczkach okolicznościowych, które zostaną wprowadzone do obiegu w październiku 2017 roku.

Celem konkursu jest stworzenie projektów znaczków pocztowych, które przedstawią szeroko rozumiane hasło przewodnie „Czas na zdrowie”. Znaczki, oprócz wartości użytkowej oraz kolekcjonerskiej, mają stanowić element prozdrowotnej edukacji, wpisujący się w misję Fundacji BOŚ i Poczty Polskiej. Projekt objęli swoimi patronatami Minister Edukacji Narodowej, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Minister Infrastruktury i Budownictwa. Pracę konkursową należy wykonać ręcznie na szablonie w orientacji poziomej (zał.1), dowolną techniką, która nie będzie przestrzenna, np. farbami, kredkami, ołówkiem itp. Gotowe prace należy oddać do 6 czerwca do sali nr 23.
UWAGA! Na pracę nie należy nanosić takich elementów jak napis "Polska" czy nominał - należy przygotować samą ilustrację do hasła "Czas na zdrowie".
Organizatorzy konkursu:
Agnieszka Nowak, Anna Nowak, Justyna Wójcik