:: Gmina Milicz wsparła

Działania naszej szkoły wspiera Gmina Milicz.

45 pracowników naszej szkoły poddało się badaniom na stężenie witaminy D3 w ramach projektu „Żyj zdrowo – profilaktyka zdrowotna wśród pracowników Szkoły Podstawowej nr 2 i Szkoły Muzycznej I Stopnia w Miliczu”.

Zadanie, którego inicjatorem było Stowarzyszenie STO2, zostało sfinansowane ze środków Gminy Milicz w ramach profilaktyki prozdrowotnej. Nauczyciele mieli możliwość skonsultowania na miejscu swoich wyników z psychodietetykiem lub indywidualnie z lekarzem. Odpowiednie stężenie witaminy D3 jest bardzo ważne dla naszego organizmu. Niedobór witaminy D3 może skutkować skłonnością do infekcji, poważnymi chorobami na tle autoagresji , takimi jak stwardnienie rozsiane, reumatoidalne zapalenie stawów czy cukrzyca typu 1,zwiększoną częstością zachorowań na nowotwory złośliwe – przede wszystkim piersi, jelita grubego, prostaty i nerek,zaburzeniami gospodarki węglowodanowo-tłuszczowej - cukrzycą typu 2 i innymi zaburzeniami metabolicznymi jej towarzyszącymi, zwiększoną częstością zachorowań na choroby układu sercowo-naczyniowego, takimi jak zawały serca i udary mózgu.