logophoto

:: FUNDACJA PZU

Nasza szkoła otrzymała dotację z Fundacji PZU na program pt. "Czytaj z klasą", w ramach którego odbędzie się szereg wydarzeń promujących czytelnictwo w naszej szkole.


Udało nam się pozyskać z Fundacji PZU 6 000 zł z przeznaczeniem na zakup nowości czytelniczych w naszej bibliotece. W ramach akcji "Czytaj z klasą" uczniowie wezmą udział w szeregu działań propagujących czytelnictwo - konkursach, warsztatach, spotkaniach itp. Na bieżąco będziemy przedstawiać efekty programu.FUNDACJA PZU WSPIERA CZYTELNICTWO W DWÓJCE
Stowarzyszenie STO2 pozyskało pieniądze z Fundacji PZU na promocję czytelnictwa w Szkole Podstawowej nr 2 w Miliczu. Na zakup nowości czytelniczych przeznaczono 6 600 zł.
Prowadzona w szkole akcja „Czytaj z klasą!” wpisuje się w ogólnopolski program promocji czytelnictwa wśród uczniów. Z ankiet przeprowadzonych w naszej szkole wynika, że uczniowie często kojarzą czytanie z czymś nudnym, staromodnym i nieatrakcyjnym. Uczniowie wskazują także, że zdarza im się w domu „czytać za karę”. Jeżeli dołożyć do tego leciwy księgozbiór biblioteki szkolnej oraz wyposażenie biblioteki, sięgające czasów dawno minionych, to nie trudno zgadnąć dlaczego uczniowie nie traktują spotkania z książką jako czegoś pięknego i wyjątkowego. Aby zmienić ten stan, działające przy szkole Stowarzyszenie STO2, wystąpiło do FUNDACJI PZU z projektem „Czytaj z klasą!” w celu o pozyskania pieniędzy na zakup nowości czytelniczych. Cały projekt składa się z wielu działań, mających zachęcić młodych miliczan do czytania. W odświeżonej bibliotece szkolnej odbywa się szereg ciekawych wydarzeń czytelniczych – m.in. „Walentynki z książką”, czy turniej czytelniczy „Mole książkowe”. Na szkolnych korytarzach prezentowane są prace uczniów na temat ciekawych lektur, w ramach konkursu odbył się także Szkolny Konkurs Czytelniczy pt. „Moja ulubiona książka”, w którym uczniowie mogli przedstawić swoją ulubioną książkę w jednej z form do wyboru: plastycznej lub fotograficznej albo w postaci prezentacji słownej lub prezentacji multimedialnej. Zbliżająca się wiosna jest zapowiedzią kolejnych ciekawych działań czytelniczych w naszej szkole. Gdy tylko zrobi się ciepło zostanie uruchomiona strefa czytelnicza „Tajemniczy ogród” – czyli zielone, ciche, ochronione od słońca, niezwykłe miejsce w patio szkoły, w którym odbędą się warsztaty pisarskie, spotkania czytelnicze.

WYNIK KONKURSÓW BIBLIOTECZNYCH W RAMACH AKCJI "CZYTAJ Z KLASĄ" WSPÓŁFINANSOWANĄ PRZEZ FUNDACJĘ PZU

W konkursie na „Najpiękniejszą zakładkę do książki”

I miejsce – Bartosz Jankowski 2h
II miejsce – Zuzanna Jarczewska 2c i Majka Pachurka 2d
III miejsce – Aleksandra Plewka 2e i Oskar Procajło 2j

Wyróżnienie: Maja Flaga 2h i Wiktoria Kubiak 2g

W konkursie dla klas 3 ”Poznaliśmy się w książce, czyli mój ulubiony bohater”


I miejsce – Oliwia Marczak 3f
II miejsce – Alina Obrzut 3a i Bartosz Rajkiewicz 3f
III miejsce – Zuzanna Sorbicka 3i i Zuzanna Wawrzyniak 3j


Wyróżnienie: Karolina Picher 3i, Maja Gmur 3i oraz Maja Wójcik 3h


W konkursach zorganizowanych dla klas 4 - 6

I miejsce - klasa 4b, 5b, 6e
II miejsce – klasa 4a
III miejsce – klasa 4f i 4s


ZWYCIĘZCOM SERDECZNIE GRATULUJEMY:)

WALENTYNKI Z KSIĄŻKĄ

W bibliotece szkolnej odbyło się niezwykłe spotkanie walentynkowe - spotkanie z książką. W ramach akcji "Czytaj z klasą", organizowanej we współpracy z Fundacją PZU, uczniowie mogli umówić się na "randkę w ciemno" z książką. Wielu uczniów skorzystało z tej niecodziennej możliwości.

NOWE KSIĄŻKI W SZKOLNEJ BIBLIOTECE

Do naszej biblioteki dotarły właśnie nowiutkie książki, zakupione z pieniędzy Fundacji PZU. Nasza szkoła, w ramach akcji "Czytaj z klasą" pozyskała 6000 zł na zakup nowości czytelniczych. Mamy nadzieję, że Wam się spodobają.


FERIE Z KSIĄŻKĄFerie to znakomity czas, by nadrobić zaległości czytelnicze. Przypomina o tym wystawa "Lektura na ferie", organizowana w ramach akcji "Czytaj z klasą!"

 

Menu

Rajd Druha Bolka

Przekaż 1 %

REKRUTACJA 2018/2019

GITARATON

akademia przyszłosci

SKOK

SKO

UKEMI Judo

FUNDACJA PZU

XIX Ogólnopolski Turniej w Piłce Siatkowej Dziewcząt "O Puchar Burmistrza Milicza"

Edukacja dla Doliny Baryczy

Szkoła Muzyczna I Stopnia - aktualności

WIARYGODNA SZKOŁA

STOWARZYSZENIE STO2

UKS "Dwójka" Milicz

Wspiera nas Gmina Milicz

Siatkarskie Ośrodki Szkolne

ŚNIADANIOWA KLASA

facebook

30-lecie SP2

FRONTER

Dolnośląska szkoła liderem ...

PCEiPP

 

 

 

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 2
i Szkoła Muzyczna I Stopnia
w Miliczu

ul. M.Kopernika 18
56-300 Milicz

tel. 071 38 40 183
tel. 071 38 41 792
faks 071 38 42 640
dwojka@sp2milicz.pl

Regon: 000704362
NIP 916 12 51 031