logophoto

:: FUNDACJA PZU

Imiona Wolności”

Już kilkuset uczniów naszej szkoły miało okazję rozsmakować się w pięknie polskiej kultury, dzięki trwającemu w naszej szkole projektowi „Imiona Wolności”, realizowanego przez Stowarzyszenie STO2 we współpracy z Fundacją PZU.

Działające przy Szkole Podstawowej nr 2 Stowarzyszenie STO2 realizuje w bieżącym roku szkolnym dwa duże projekty edukacyjne, nawiązujące do setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez nasz kraj. Jednym z nich jest projekt „Imiona Wolności”, finansowany w ramach programu Fundacja PZU z Kulturą. Celem projektu, który zainaugurowany został w październiku, podczas uroczystości nadania sztandaru szkole, jest zapoznanie dzieci z bogatą polską kulturą muzyczną, historią, sylwetkami polskich kompozytorów oraz twórców. Obecnie jesteśmy na półmetku realizacji projektu, który potrwa do maja. Do tej pory łącznie kilkuset uczniów skorzystało z możliwości obcowania z kulturą - wzięło udział w audycjach muzycznych, realizowanych przez Narodowe Forum Muzyki we Wrocławiu, w wyjazdach do Narodowego Forum Muzyki (koncert : "Wybitni - Chopin i Wieniawski" ,"Stanisław Moniuszko- kompozytor narodowy” oraz do Opery Wrocławskiej na „Halkę” Stanisława Moniuszki. Oferta jest na tyle zróżnicowana i bogata, że chętnie korzystają z niej uczniowie zarówno młodsi, jak i starsi. Uczniowie biorący udział w wyjazdach do Wrocławia zawsze mogą liczyć na smaczny poczęstunek, który jest bardzo sympatycznym momentem wyjazdu i okazją do wymiany wrażeń i spostrzeżeń. Na najbliższe trzy miesiące realizacji projektu planujemy jeszcze szereg atrakcji – kolejne audycje muzyczne, realizowane przez Narodowe Forum Muzyki, wyjazd do Centrum Historii Zajezdnia we Wrocławiu oraz do Panoramy Racławickiej. Cały czas powstają wystawy pamiątkowe z wyjazdów, uczniowie dzielą się swoimi wrażeniami na lekcjach oraz przygotowują relację do szkolnych i lokalnych mediów."Projekty z Fundacją PZU"

Uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 2 w Miliczu w bieżącym roku szkolnym realizują dwa duże projekty edukacyjno – kulturalne, nawiązujące do 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości - „A to Polska właśnie - spotkania z historią” oraz „Imiona Wolności”. Oba projekty finansowane są ze środków Fundacji PZU.

Działające przy Szkole Podstawowej nr 2 w Miliczu Stowarzyszenie STO2 pozyskało w tym roku dofinansowanie na prowadzenie zajęć pozalekcyjnych oraz organizację wycieczek dydaktycznych w ramach środków „Z Fundacją PZU po lekcjach” oraz „Fundacja PZU z kulturą”. Oba projekty zostały oficjalnie zainaugurowane 12 października podczas uroczystości nadania szkole sztandaru.

W ramach projektu „A to Polska właśnie - spotkania z historią” od połowy października odbywają się zajęcia pozalekcyjne – plastyczne, taneczne, muzyczne, teatralne i historyczne, na których uczniowie poznają polskie pieśni patriotyczne, muzykę polską, tańce polskie, przygotowują scenariusze małych form teatralnych na temat wydarzeń historycznych i znanych Polaków oraz prace plastycznych na wystawę Twarze Niepodległości. Na zajęciach historycznych uczniowie poznają historię ostatniego stulecia dot. wydarzeń, miejsc, postaci historycznych. W ramach projektu uczniowie wezmą dodatkowo udział w wycieczkach edukacyjnych do Panoramy Racławickiej , Centrum Historii Zajezdnia we Wrocławiu oraz obozu Gross Rosen. Dokumentacja fotograficzna z tych wyjazdów zostanie przedstawiona na specjalnej wystawie. Podsumowaniem tych wszystkich działań będzie Festiwal Niepodległości, planowany na 29 kwietnia 2019 roku, na który zostaną zaproszone wszystkie szkoły z gminy Milicz. W ramach realizacji drugiego projektu „Imiona wolności” uczniowie poznają postacie polskich kompozytorów i polską muzykę. Wezmą udział w wyjazdach do Narodowego Forum Muzyki oraz do Opery Wrocławskiej. Jeszcze w tym miesiącu odbędzie się w szkole koncert organizowany w ramach Wyjazdowych Audycji Muzycznych przez Narodowe Forum Muzyki we Wrocławiu zatytułowany "Na polska nutę". Uczniowie będą poznawać opowieści o Polakach, którzy zapisali się na kartach historii. Oba projekty wpisują się w obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości i mają na celu kształcenie dzieci i młodzieży w duchu patriotyzmu i szacunku do polskiej tradycji, kultury i historii. Zajęcia oraz wyjazdy będą odbywały przez cały rok szkolny. Wspomniane projekty nie są pierwszymi, realizowanymi przez Stowarzyszenie STO2 we współpracy z Fundacją PZU. W ubiegłym roku udało się w ramach współpracy pozyskać znaczne środki na zakup nowości czytelniczych do biblioteki szkolnej w ramach projektu „Czytaj z klasą”.
CZYTAJ Z KLASĄ

Nasza szkoła otrzymała dotację z Fundacji PZU na program pt. "Czytaj z klasą", w ramach którego odbędzie się szereg wydarzeń promujących czytelnictwo w naszej szkole.


Udało nam się pozyskać z Fundacji PZU 6 000 zł z przeznaczeniem na zakup nowości czytelniczych w naszej bibliotece. W ramach akcji "Czytaj z klasą" uczniowie wezmą udział w szeregu działań propagujących czytelnictwo - konkursach, warsztatach, spotkaniach itp. Na bieżąco będziemy przedstawiać efekty programu.FUNDACJA PZU WSPIERA CZYTELNICTWO W DWÓJCE
Stowarzyszenie STO2 pozyskało pieniądze z Fundacji PZU na promocję czytelnictwa w Szkole Podstawowej nr 2 w Miliczu. Na zakup nowości czytelniczych przeznaczono 6 600 zł.
Prowadzona w szkole akcja „Czytaj z klasą!” wpisuje się w ogólnopolski program promocji czytelnictwa wśród uczniów. Z ankiet przeprowadzonych w naszej szkole wynika, że uczniowie często kojarzą czytanie z czymś nudnym, staromodnym i nieatrakcyjnym. Uczniowie wskazują także, że zdarza im się w domu „czytać za karę”. Jeżeli dołożyć do tego leciwy księgozbiór biblioteki szkolnej oraz wyposażenie biblioteki, sięgające czasów dawno minionych, to nie trudno zgadnąć dlaczego uczniowie nie traktują spotkania z książką jako czegoś pięknego i wyjątkowego. Aby zmienić ten stan, działające przy szkole Stowarzyszenie STO2, wystąpiło do FUNDACJI PZU z projektem „Czytaj z klasą!” w celu o pozyskania pieniędzy na zakup nowości czytelniczych. Cały projekt składa się z wielu działań, mających zachęcić młodych miliczan do czytania. W odświeżonej bibliotece szkolnej odbywa się szereg ciekawych wydarzeń czytelniczych – m.in. „Walentynki z książką”, czy turniej czytelniczy „Mole książkowe”. Na szkolnych korytarzach prezentowane są prace uczniów na temat ciekawych lektur, w ramach konkursu odbył się także Szkolny Konkurs Czytelniczy pt. „Moja ulubiona książka”, w którym uczniowie mogli przedstawić swoją ulubioną książkę w jednej z form do wyboru: plastycznej lub fotograficznej albo w postaci prezentacji słownej lub prezentacji multimedialnej. Zbliżająca się wiosna jest zapowiedzią kolejnych ciekawych działań czytelniczych w naszej szkole. Gdy tylko zrobi się ciepło zostanie uruchomiona strefa czytelnicza „Tajemniczy ogród” – czyli zielone, ciche, ochronione od słońca, niezwykłe miejsce w patio szkoły, w którym odbędą się warsztaty pisarskie, spotkania czytelnicze.

WYNIK KONKURSÓW BIBLIOTECZNYCH W RAMACH AKCJI "CZYTAJ Z KLASĄ" WSPÓŁFINANSOWANĄ PRZEZ FUNDACJĘ PZU

W konkursie na „Najpiękniejszą zakładkę do książki”

I miejsce – Bartosz Jankowski 2h
II miejsce – Zuzanna Jarczewska 2c i Majka Pachurka 2d
III miejsce – Aleksandra Plewka 2e i Oskar Procajło 2j

Wyróżnienie: Maja Flaga 2h i Wiktoria Kubiak 2g

W konkursie dla klas 3 ”Poznaliśmy się w książce, czyli mój ulubiony bohater”


I miejsce – Oliwia Marczak 3f
II miejsce – Alina Obrzut 3a i Bartosz Rajkiewicz 3f
III miejsce – Zuzanna Sorbicka 3i i Zuzanna Wawrzyniak 3j


Wyróżnienie: Karolina Picher 3i, Maja Gmur 3i oraz Maja Wójcik 3h


W konkursach zorganizowanych dla klas 4 - 6

I miejsce - klasa 4b, 5b, 6e
II miejsce – klasa 4a
III miejsce – klasa 4f i 4s


ZWYCIĘZCOM SERDECZNIE GRATULUJEMY:)

WALENTYNKI Z KSIĄŻKĄ

W bibliotece szkolnej odbyło się niezwykłe spotkanie walentynkowe - spotkanie z książką. W ramach akcji "Czytaj z klasą", organizowanej we współpracy z Fundacją PZU, uczniowie mogli umówić się na "randkę w ciemno" z książką. Wielu uczniów skorzystało z tej niecodziennej możliwości.

NOWE KSIĄŻKI W SZKOLNEJ BIBLIOTECE

Do naszej biblioteki dotarły właśnie nowiutkie książki, zakupione z pieniędzy Fundacji PZU. Nasza szkoła, w ramach akcji "Czytaj z klasą" pozyskała 6000 zł na zakup nowości czytelniczych. Mamy nadzieję, że Wam się spodobają.


FERIE Z KSIĄŻKĄFerie to znakomity czas, by nadrobić zaległości czytelnicze. Przypomina o tym wystawa "Lektura na ferie", organizowana w ramach akcji "Czytaj z klasą!"

 

Menu

SKOK

Bezpieczna szkoła

BIP

Rajd Druha Bolka

szkola na podium

FESTIWAL NIEPODLEGŁOŚCI 2019

FUNDACJA PZU

Przekaż 1 %

REKRUTACJA 2018/2019

GITARATON

akademia przyszłosci

SKO

UKEMI Judo

XIX Ogólnopolski Turniej w Piłce Siatkowej Dziewcząt "O Puchar Burmistrza Milicza"

Edukacja dla Doliny Baryczy

Szkoła Muzyczna I Stopnia - aktualności

WIARYGODNA SZKOŁA

STOWARZYSZENIE STO2

UKS "Dwójka" Milicz

Wspiera nas Gmina Milicz

Siatkarskie Ośrodki Szkolne

ŚNIADANIOWA KLASA

facebook

30-lecie SP2

FRONTER

Dolnośląska szkoła liderem ...

PCEiPP

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 2
i Szkoła Muzyczna I Stopnia
w Miliczu

ul. M.Kopernika 18
56-300 Milicz

tel. 071 38 40 183
tel. 071 38 41 792
faks 071 38 42 640
dwojka@sp2milicz.pl

Regon: 000704362
NIP 916 12 51 031