:: „SKOK-Szkoły Kształcące Obsz@ry Kluczowe”

PROJEKT PN. „SKOK-Szkoły Kształcące Obsz@ry Kluczowe”, o numerze: RPDS.10.02.01-02-0036/17

współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020, Działanie 10.2 Zapewnienie równego dostępu do wysokiej jakości edukacji podstawowej, gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej.

Szkoła Podstawowa nr 2 i Szkoła Muzyczna I Stopnia w Miliczu jest jedną z czterech placówek objętych wsparciem w ramach projektu pn. „SKOK- Szkoły Kształcące Obsz@ry Kluczowe”, na który gmina Milicz pozyskała dofinansowanie w kwocie 571 307,96zł. Projekt jest realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020 i jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Celem projektu jest:
Podniesienie kompetencji kluczowych oraz właściwych postaw i umiejętności niezbędnych na rynku pracy, oraz rozwijanie indywidualnego podejścia do ucznia, w tym ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi .

Wdrożenie trwałych i kompleksowych zmian w funkcjonowaniu szkół objętych wsparciem. Zapewnienie równego dostępu do wysokiej jakości edukacji podstawowej i gimnazjalnej w Gminie poprzez wdrożenie programów zajęć wyrównawczych, rozwojowych ekowarsztatów w szkołach o niższym niż wojewódzki poziomie wyników egzaminów końcowych.

Trwałe podniesienie jakości oferty edukacyjnej i efektywności kształcenia poprzez doposażenie szkół w niezbędne pomoce (w tym TIK).

Podniesienie umiejętności i wiedzy nauczycieli z zakresu umiejętności uczenia i wykorzystania nowoczesnych pomocy dydaktycznych.

A także wsparcie rodziców uczniów uczęszczających do szkoły.

Termin realizacji projektu: 01.09.2017r-30.06.2019r. Zakres oferty dla uczniów obejmuje zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze z matematyki i przyrody oraz zajęcia rozwijające z informatyki , warsztaty psychologiczne oraz opiekę terapeutyczną.

Zajęcia odbywają się w małych grupach i są całkowicie bezpłatne.

Dodatkowo uczniowie i uczennice mogą skorzystać z oferty zajęć terenowych- Ekowarsztatów w Dolinie Baryczy, a także warsztatów wyjazdowych do edukacyjnych placówek na Dolnym Śląsku.

Rodzicom zaoferowane zostaną warsztaty grupowe doskonalące kompetencje wychowawcze. Natomiast nauczyciele w ramach projektu skorzystają z fachowej wiedzy dotyczącej skutecznych sposobów pracy z uczniem. Aktualnie trwają zajęcia dla uczniów i uczennic, na które rekrutacja odbyła się na początku roku szkolnego 2017/2018.

Kolejny nabór na zajęcia odbędzie się na początku drugiego semestru.

Za prawidłowy przebieg działań projektowych w szkole odpowiada Asystent Szkolny pani Anna Papierowska, do którego można zgłaszać się w przypadku pytań dotyczących projektu.

Szczegółowe informacje są również dostępne na stronie: http://milicz.pl/category/SKOK/

:: Pliki do pobrania

Harmonogram zajęć - I Semestr