logophoto

:: Akademia Przyszłości 2017 r.

AKADEMIA PRZYSZŁOŚCI powstała w 2003 roku z inicjatywy księdza Jacka WIOSNY Stryczka i jest siostrzanym projektem SZLACHETNEJ PACZKI. Metodologia pracy opiera się na autorskim Systemie Motywatorów Zmiany, na który składają się tutoring z osobistym wolontariuszem oraz szereg inspirujących wydarzeń dla dzieci, jak np. inauguracja edycji na wyższej uczelni.

Akademia korzysta z założeń tutoringu. Jego podstawową wartością jest indywidualne zaangażowanie w drugiego człowieka, które wyraża się w standardzie pracy 1x1x1 – jeden wolontariusz spotyka się z jednym dzieckiem raz w tygodniu. Przynosi to owoce w postaci rozwoju potencjału uczniów oraz ich motywacji do samodzielnej pracy. Tutor odpowiada na konkretne potrzeby podopiecznego i stara się jak najefektywniej zaplanować ścieżkę edukacyjną do jego sytuacji. Akademia Przyszłości funkcjonowała w Szkole Podstawowej nr 2. W ramach programu odbywały się całoroczne spotkania ucznia – godzinę lub dwie tygodniowo – z wybranym opiekunem, tzw. tutorem. Dzięki całorocznej pracy z wolontariuszem dzieci uczyły się stawiać czoła trudnościom i je przezwyciężać. Przy nawiązywaniu więzi z dziećmi – które często czuły się odrzucone i miały niską samoocenę – wolontariusze mogli liczyć na pomoc szkolnego pedagoga czy psychologa. Najpierw uczestnictwo w Akademii zaproponowała dzieciom w szkole pedagog - Joanna Szewczyk, szkolny koordynator akcji. Potem tutorzy spotkali się z dziećmi i rodzicami i wspólnie podjęli decyzję, kto z kim będzie się spotykał przez cały rok. Programem Akademia Przyszłości objęto 12 dzieci z milickiej dwójki, z którymi pracowało 12 tutorów-wolontariuszy. W ramach realizacji programu uczestniczy programu wraz ze swoimi tutorami brali udział w projekcie: „Mali studenci poznają świat”. Na realizację tego projektu w ramach realizacji zadania publicznego Stowarzyszenie Sto2 otrzymało wsparcie z gminy Milicz, co umożliwiło dzieciom wyjazdy do teatru, zoo czy Loopys Worldu .


W lipcu odbyło się podsumowanie programu Akademia Przyszłości realizowanego w naszej szkole. Programem objętych było przez cały rok 12 uczniów, z którymi pracowało 12 tutorów-wolontariuszy. W ramach programu odbywały się całoroczne spotkania ucznia – godzinę lub dwie tygodniowo – z wybranym opiekunem, tzw. tutorem. Stowarzyszenie Sto2 działające przy szkole wspólnie z wolontariuszami przygotowało projekt dla uczestników programu pod nazwą „Mali studenci poznają świat”, na który w ramach realizacji zadania publicznego otrzymało wsparcie finansowe z gminy Milicz i Banku Spółdzielczego w Miliczu. Uczniowie wraz z wolontariuszami mogli obejrzeć w Teatrze Lalek we Wrocławiu sztukę pt."Niebo i Piekło", odbyć ciekawe zajęcia i zabawy w Loopys World czy spędzić czas we wrocławskim zoo. Dzięki całorocznej pracy z wolontariuszem dzieci uczyły się stawiać czoła trudnościom i je przezwyciężać. Podczas zajęć odrabiali wspólnie lekcje i zainteresowań. W trakcie roku dzieci uczestniczyły ponadto w spotkaniach edukacyjnych, ale też przeprowadzali różnego rodzaju zabawy, z każdym dzieckiem inne, w zależności od jego potrzeb i kulturalnych, zwiedziły Muzeum Bombki w milickim KOM-ie. Ponadto wzięły udział w warsztatach z przygotowywania sushi czy świeczek oraz w zawodach sportowych na Krośnickiej Przystani. Wspólnie świętowano też Andrzejki. Podsumowaniem całorocznego wysiłku była Gala Sukcesów we Wrocławiu, gdzie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i upominki.


 

Menu

SKOK

Bezpieczna szkoła

BIP

Rajd Druha Bolka

szkola na podium

FESTIWAL NIEPODLEGŁOŚCI 2019

FUNDACJA PZU

Przekaż 1 %

REKRUTACJA 2018/2019

GITARATON

akademia przyszłosci

SKO

UKEMI Judo

XIX Ogólnopolski Turniej w Piłce Siatkowej Dziewcząt "O Puchar Burmistrza Milicza"

Edukacja dla Doliny Baryczy

Szkoła Muzyczna I Stopnia - aktualności

WIARYGODNA SZKOŁA

STOWARZYSZENIE STO2

UKS "Dwójka" Milicz

Wspiera nas Gmina Milicz

Siatkarskie Ośrodki Szkolne

ŚNIADANIOWA KLASA

facebook

30-lecie SP2

FRONTER

Dolnośląska szkoła liderem ...

PCEiPP

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 2
i Szkoła Muzyczna I Stopnia
w Miliczu

ul. M.Kopernika 18
56-300 Milicz

tel. 071 38 40 183
tel. 071 38 41 792
faks 071 38 42 640
dwojka@sp2milicz.pl

Regon: 000704362
NIP 916 12 51 031